Σάββατο, 26 Νοεμβρίου 2016

Πρωταθλητής ο Α.Σ. «Φίλιππος» Γιαννιτσών στο 3ο διασυλλογικό πρωτάθλημα taekwondo Βορείου Ελλάδος.



Αποτέλεσμα εικόνας για taekwondo
Με μεγάλη συμμετοχή αθλητών-τριων (1085 αθλητές-τριες) πραγματοποιήθηκε το 3ο διασυλλογικό πρωτάθλημα  taekwondo παίδων-κορασίδων, παμπαίδων-πανκορασίδων, εφήβων-νεανίδων και ανδρών-γυναικών 19 -20 Νοεμβρίου 2016 στο Ωραιόκαστρο Θεσσαλονίκης.
Οι προπονητές του Α.Σ. «Φίλιππος» Γιαννιτσών,  Γιάννης Γαβριηλίδης 7ο dan και η αργυρή Ολυμπιονίκης του 2004 Έλλη Μυστακίδου 4ο dan, «έριξαν» στην μάχη 40 αθλητές-τριες που κατέκτησαν 26 μετάλλια από τα οποία 9 χρυσά, 8 αργυρά και 9 χάλκινα γεγονός που έφερε τον «Φίλιππο» Γιαννιτσών στην πρώτη θέση της γενικής κατάταξης των συλλόγων.
Στην κατηγορία παμπαίδων-πανκορασίδων, 2005, 2006 και 2007 η κατάταξη έχει ως εξής:
1ος Α.Σ. «Φίλιππος» Γιαννιτσών         314βαθμούς
2ος Α.Σ. «Δίας» Ιωαννίνων                   189 βαθμούς
3ος Α.Σ. «Σ.Ο.Α.Τ.» Τρικάλων               184 βαθμούς

Στην κατηγορία εφήβων-νεανίδων η κατάταξη έχει ως εξής:
1ος Α.Σ. «Φίλιππος» Γιαννιτσών         150 βαθμούς
2ος Α.Σ. «Τιτάνες» Αμπελοκήπων       138 βαθμούς
3ος Α.Σ. «Αθλητής» Θεσσαλονίκης     128 βαθμούς

Στην κατηγορία παίδων-κορασίδων, 2003, 2004 η κατάταξη έχει ως εξής:
1ος Α.Σ. Λάρισας                                    117 βαθμούς
2ος Α.Σ. «Αθλητής» Θεσσαλονίκης    113 βαθμούς
3ος Α.Σ. «Δίας» Ιωαννίνων                   109 βαθμούς
1ος Α.Σ. «Φίλιππος» Γιαννιτσών         86 βαθμούς

Στην κατηγορία ανδρών-γυναικών, η κατάταξη έχει ως εξής:
1ος Α.Σ. «Μακεδονική Δύναμη» Κοζάνης         85 βαθμούς
2ος Α.Σ. «Χουαράνγκ» Θεσσαλονίκης               75 βαθμούς
3ος Α.Σ. «Νικόμαχος» Βόλου                               72 βαθμούς
9ος Α.Σ. «Φίλιππος» Γιαννιτσών                         34 βαθμούς

Στη γενική κατάταξη ο «Φίλιππος» Γιαννιτσών κατέλλαβε και πάλι την 1η θέση όπως γίνεται συνέχεια τα τελευταία χρόνια με 583 βαθμούς, 2ος «Δίας» Ιωαννίνων         με 423 βαθμούς και 3ος «Τιτάνες» Αμπελοκήπων με 372 βαθμούς.
Οι αθλητές-τριες του «Φίλιππου» Γιαννιτσών  που διακρίθηκαν είναι:
Χρυσά μετάλλια: 1)Κουδέρης Πασχάλης Ραφαήλ, 2)Μαλογιάννης Δημήτριος-Ταξιάρχης, 3)Χατζηλιάδης Γεώργιος, 4)Γαβριηλίδου Σεβαστή, 5)Πλαλής Στέργιος, 6)Πουρσανίδης Αχιλλέας, 7)Σγορούδη Σταυρούλα, 8)Χατζηκόιτσης Γεώργιος, 9)Τσόμπη Χριστίνα.
Αργυρά μετάλλια: 1)Βογιατζόγλου Ιωάννης, 2)Καραφυλλιά Αλεξάνδρα, 3)Σωτηριάδου Μαρίνα, 4)Ασταρτζή Μάρθα, 5)Ιορδανίδου Παναγιώτα, 6)Καράιτσης Χρήστος, 7)Παναγιωτίδου Έλσα, 8)Τσεκούρα Κωνσταντίνα.
Χάλκινα μετάλλια: 1)Βοϊτσίδου Ελένη-Μαρία, 2)Κυρτσίδου Αγάπη, 3)Μυστακίδης Γεώργιος, 4)Ντιούδης Ζαχαρίας, 5)Αμανιός Βασίλειος, 6)Δίγκας Χαράλαμπος, 7)Παναγιωτίδου Ειρήνη, 8)Παπαδόπουλος Δημήτρης, 9)Τσαμαδιάς Γεώργιος.


Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου