Κυριακή 20 Νοεμβρίου 2016

Φωτιά στην ΕΠΣ Πέλλας- Πρώτη η Δόξα Μαυροβουνίου

Αποτέλεσμα εικόνας για Δόξα Μαυροβουνίου

Φωτιά στο πρωτάθλημα της Α1 της ΕΠΣ Πέλλας μετά τα αλλόκοτα αποτελέσματα που σημειώθηκαν στην  7 η αγωνιστική. Ο Εδεσσαϊκός για άλλη μια αγωνιστική απογοήτευσε και ηττήθηκε με 1-0 μέσα στα Γιαννιτσά από τον Εθνικό ενώ και η Κρύα Βρύση γνώρισε απρόσμενη ήττα στην έδρα του από τον Μ. Αλέξανδρο Πέλλας με 0-2. Η Δόξα Μαυροβουνίου πήρε σπουδαίο διπλό από την δύσκολη έδρα των Προμάχων νικώντας με 1-3. Το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους ο Νάτσης στο 10΄ενώ ο Μάτσιου για τους γηπεδούχους ισοφάρισε προσωρινά σε 1-1. Δύο λεπτά αργότερα ο Ελέζι κατάφερε να δώσει και πάλι στο προβάδισμα στο Μαυροβούνι. Στο 74΄αποβλήθηκε ο Μπογδάνης για τους Προμάχους. Στο 85΄επήλθε αριθμητική ισορροπία μετά την αποβολή του Ελέζι ενώ στις καθυστερήσεις και ενώ οι Πρόμαχοι πίεζαν για να πάρουν τον βαθμό της ισοπαλίας, ο Νάτσης και πάλι έκανε το 1-3 και έφερε την Δόξα στην πρώτη θέση της βαθμολογίας. Πάντως και η επόμενη αγωνιστική είναι φωτιά καθώς ο Εδεσσαϊκός ταξιδεύει για δεύτερη φορά στα Γιαννιτσά για να αγωνιστεί με τον Άρη Αμπελιών που δίνει μάχη για την σωτηρία του και ο Απόλλων Κρύας Βρύσης στο Μάναδαλο. Η Δόξα Μαυροβουνίου έχει εύκολο ματς με την Καλή ενώ ντέρμπι θα έχουμε όπως πάνε τα πράγματα στον Εξαπλάτανο όπου η Δόξα αγωνίζεται με τον Εθνικό Γιαννιτσών.