Κυριακή 21 Μαΐου 2017

Οι βετεράνοι του Εδεσσαϊκού εύχονται νίκη και άνοδο μετά από 17 χρόνια σήμερα!

Αποτέλεσμα εικόνας για Βετεράνοι Εδεσσαϊκού

Ο σύνδεσμός βετεράνων ποδοσφαιριστών του Εδεσσαικού εύχεται καλή επιτύχια στην προσπάθεια των ποδοσφαιριστών,του τεχνικού team και της διοίκησης για την Κυριακάτικη αναμέτρηση.Είμαστε σίγουροι πως θα οδηγήσουν την ομάδα ψηλά και όλοι μας θα ξαναζήσουμε μεγάλες στιγμές.
Στα αγωνιστικά θέματα,με το αγγλικό σκορ 3-3 έληξε η αναμέτρηση ανάμεσα στους Βετεράνους του Εδεσσαικού και τους αντίστοιχους του Κιλκισιακού.Ο αγώνας διεξήχθει την Δευτέρα το απόγευμα στο Κιλκίς και πραγματικά οι φίλοι που τον παρακολούθησαν απολαυσαν ένα πολύ χορταστικό θέαμα.Ο Κιλκισιακός μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι αιφνιδιάζοντας τους Πράσινους και προηγήθηκε νωρίς με 2-0.Κάπου εκεί οι ποδοσφαιριστές της ομάδας μας αντέδρασαν και μείωσαν αρχικά το σκορ σε 2-1 με τον Γιώργο Νασιόπουλο ενώ ο Θωμάς Γκίλης λίγα λεπτά αργότερα έφερε το ματς στα ίσια.Η ολική ανατροπή έγινε στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου από τον Τάκη Τσαντηρίδη,και ενώ όλα έδειχναν πως ο Εδεσσαικός θα πετύχει μια ακόμα νίκη ήρθε η ισοφάριση στις καθυστερήσεις του αγώνα.Για την ομάδα του Εδεσσαικού αγωνίστηκαν οι Σταφίδας,Κλειτσινίκος,Γεωργιάδης,Παυλίδης Ρούλης,Σέξτος,Τσουμάγκας,Πασσαλής,Γκίλης,Καστανιώτης,Νασιόπουλος και Τσαντηρίδης.
Επόμενος αγώνας για τους Βετεράνους είναι στην Θεσσαλονίκη με αντίπαλο τον Παύλο Μελά.Επίσης στις 4 Ιουνίου η ομάδα του Εδεσσαικού είναι καλεσμένη στην μεγάλη γιορτή που ετοιμάζεται από τον Απόλλων Καλυβίων για την επανίδρυση του.