Κυριακή 30 Σεπτεμβρίου 2018

Νίκη, ισοπαλία και ήττα για τις ομάδες της Πέλλας στην Γ Εθνική

Ανάμεικτα είναι τα συναισθήματα για τις ομάδες του νομού Πέλλας στο πρωτάθλημα της Γ Εθνικής. Μεγάλος νικητής ο Αλμωπός Αριδαίας που σε ένα βροχερό τερέν έδειξε πανέτοιμος και κέρδισε με συνοπτικές διαδικασίες τον ιδιαίτερα ισχυρό και φαβορί για την άνοδο Μακεδονικό με σκορ 2-0. Στα θετικά της αναμέτρησης εκτός από την πολύ καλή απόδοση των παικτών του κου Τυριακίδη, ο κόσμος που έδωσε το παρόν παρά το τσουχτερό κρύο. Ο Εδεσσαϊκός τα βρήκε μπαστούνια από τον νεοφώτιστο Ολυμπιακό Κυμίνων εκτός έδρας και πέταξε δυο βαθμούς καθώς ήρθε ισόπαλος με 0-0. Το πρώτο ημίχρονο άνηκε στους γηπεδούχους που είχαν στο πάγκο τους τον παλαιό προπονητή και παίκτη του Εδεσσαϊκού Γιώργο Νασιόπουλο καθώς έχασαν ευκαιρίες. Στο δεύτερο ημίχρονο οι πράσινοι ισορρόπησαν και έχασαν και αυτοί σπάνιες φάσεις ώστε να ξεκινούσαν με το δεξί τις υποχρεώσεις τους. Τέλος η νέα ομάδα της Βέροιας με ανανεωμένο το ρόστερ σε ένα μέτριο ματς κατάφερε να κερδίσει την επίσης νέα ομάδα των Γιαννιτσών με 1-0 χάρις σε γκολ το οποίο μπήκε στο 45΄. Οι παίκτες του Γιώργου Τομπάζη στην αρχή μπήκαν με αμυντικό σχήμα αλλά το γκολ που έφαγαν, τους ανάγκασε να βγουν στην επίθεση χωρίς ωστόσο να καταφέρουν να φέρουν το ματς στα ίσια. Σε μελλοντικές αναρτήσεις μας θα έχουμε περισσότερα νέα. Στα υπόλοιπα αποτελέσματα ξεχωρίζει το διπλό της Αγκαθιάς μέσα στον Άρη Παλαιοχωρίου με 0-1  όπως και της Τρίγλιας μέσα στα Κουφάλια 0-2 καθώς και οι ισοπαλίες ανάμεσα στην Μελίτη και τον Αγροτικό Αστέρα με 1-1  καθώς και του Λαγκαδά με το Αμύνταιο με 0-0.