Κυριακή 9 Ιουνίου 2013

Η Κύπρος λύγισε στο τελευταίο λεπτό κόντρα στην Ελβετία

Ο Σεφέροβιτς προλαβαίνει τον Γιωργαλλίδη και σημειώνει το μοναδικό γκολ της Ελβετίας στο ματς με την ΚύπροΗ Κύπρος λύγισε στο τελευταίο λεπτό κόντρα στην Ελβετία
Η Κύπρος πάλεψε για να πάρει ένα βαθμό στη Γενεύη κόντρα στην Ελβετία, αλλά τελικά λύγισε στο τελευταίο λεπτό. Οι Ελβετοί πήραν τη νίκη στο 90' με τον Σεφέροβιτς (1-0) και φυσικά παραμένουν φαβορί στον 5ο όμιλο για την πρόκριση στην τελική φάση του Μουντιάλ 2014.
Κορυφαίος για την ομάδα του Νίκου Νιόμπλια ήταν ο τερματοφύλακας Γιωργαλλίδης, ο οποίος είχε αρκετές αποτελεσματικές επεμβάσεις. Η κυπριακή ομάδα είχε δύο καλές ευκαιρίες με τους Αλεξάνδρου και Κυριακού.
Ελβετία: Μπενάλιο, Λιχστάινερ, Τζιουρού, Φον Μπέργκεν, Ροντρίγκεζ, Σιακίρι, Ίνλερ, Μπεχράμι (67' Τζεμαϊλί), Στόκερ (77' Μπαρνέτα), Ντρίμιτς (73' Σεφέροβιτς), Γκαβράνοβιτς.
Κύπρος: Γιωργαλλίδης, Θεοφίλου (94' Ντομπρασίνοβιτς), Α. Χαραλάμπους, Μερκής, Η. Χαραλάμπους, Αλωνεύτης (62' Κυριάκου), Λαμπάν, Μακρίδης, Νικολάου, Αλεξάνδρου, Σωτηρίου.