Παρασκευή 1 Απριλίου 2022

Ήττα σοκ για τα Γιαννιτσά...

Την ήττα γνώρισε για ακόμη ένα εκτός έδρας παιχνίδι ο Α.Σ. Γιαννιτσά στον αγώνα της 19ης αγωνιστικής απέναντι στην ομάδα της Λευκίμμης.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και μόλις στο 10ο λεπτό κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ όταν μετά από σουτ μέσα από τη περιοχή ο Μούτσα απέκρουσε αλλά η μπάλα έφτασε στον αμαρκάριστο Γιωργακόπουλο που με πλασέ σε κενό τέρμα έκανε το 1-0.

Οι παίκτες των Γιαννιτσών προσπάθησαν να αντιδράσουν αλλά ήταν δύσκολο να διασπάσουν τη καλή αμυντική λειτουργία της Λευκίμμης.

Με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου ο νεοεισελθών Γαστεράτος κέρδισε το κόρνερ το οποίο εκτελέστηκε μέσα στη μικρή περιοχή και με κοντινή κεφαλιά ο Γαστεράτος έκανε το 2-0 που έμεινε μέχρι το τέλος.