Την Κυριακή 2 Ιουνίου, στις 6.30 το απόγευμα, θα γίνει η τελετή μνήμης για τους ήρωες Μακεδονομάχους, Άγρα και Μίγμα, που δολοφονήθηκαν από τους Βούλγαρους Κομιτατζήδες, πρίν από 117 χρόνια, στην περιοχή που βρίσκεται δίπλα στο χωριό Καρυδιά, όπου είναι και το μνημείο.
Την επιμνημόσυνη δέηση θα τελέσει ο Μητροπολίτης Ιωήλ, ενώ αμέσως μετά θα γίνουν οι χαιρετισμοί από τους προσκεκλημένους.
Τέλος προβλέπεται η καθιερωμένη επίσκεψη στο Μουσείο του Μακεδονικού Αγώνα στην Καρυδιά .
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου