Δευτέρα 14 Νοεμβρίου 2016

Πάλι προβλημάτισε ο Εδεσσαϊκός 2-0 την Καλή στο τέλος

Τα εύκολα δύσκολα βάλθηκε να κάνει σε μια ακόμη αγωνιστική ο Εδεσσαϊκός όπου έχασε ένα τσουβάλι ευκαιρίες, για να επικρατήσει στο τέλος με 2-0 επί της Νίκης Καλής. Για άλλη μια φορά το πρόβλημα φάνηκε ότι είναι οι πολλές χαμένες ευκαιρίες και οι αδυναμίες της ομάδας να καθαρίζει από νωρίς τα ματς. Η πρώτη ευκαιρία έγινε στο  24 λεπτό με κεφαλιά του Τσεγάνη μπλοκάρει ο Ακριτίδης. Στο  25 λεπτό ωραία μπαλιά δεν προλαβαίνει την μπάλα για λίγο ο Ταουσιάνης. Στο  28 λεπτό μεγάλη φάση για τον Εδεσσαικό. Σουτ του Πούπη μέσα από την περιοχή αποκρούει ο Ακριτίδης και η μπάλα χτυπάει στο δοκάρι για να καταλήξει κόρνερ. Στο  29 λεπτό σουτ του Προύντση λίγο αουτ. Το ημίχρονο βρήκε τις ομάδες ισόπαλες με 0-0.

Στο 53 λεπτό σουτ του Ρέτζια η μπάλα αουτ. Στο 54 λεπτό κεφαλιά του Μεταξά αουτ. Στο 56 λεπτό κεφαλιά ''ψαράκι'' του Ταού ελάχιστα η μπάλα αουτ. Η λύτρωση ήρθε στο 62΄όταν ο Βαγγέλης Μεταξάς με κρεμαστό σουτ άνοιξε το σκορ. Σαφώς πιο απελευθερωμένοι οι ποδοσφαιριστές της ομάδας. Στο
70 λεπτό τεράστια ευκαιρία για τον Εδεσσαικό. Ο Ταουσιάνης διάνυσε μια απόσταση σχεδόν 60 μέτρων πλάσαρε στον Κούμπους αλλά το σουτ που επιχείρησε το απόκρουσε εντυπωσιακά ο Ακριτίδης. Στο  76 λεπτό κεφαλιά του Προύντση αουτ. Στο 88 λεπτό δεν χάνονται αυτά. .Δοκάρι σε πλασέ του Παπαγεωργίου με την μπάλα στην επαναφορά να καταλήγει στα χέρια του Ακριτίδη. Στο 90΄το 2-0 έγινε για τον Εδεσσαϊκό και πάλι με τον Βαγγέλη Μεταξά
Περνάει και τον τερματοφύλακα και στο 90 λεπτό γράφει το 2-0